Zondag 30 oktober 2016 10.00uur, ds. J. Prosman

Bloemen. Zondag gingen de bloemen met een hartelijke groet en medeleven van de gemeente naar mw. Goud-Rijsdijk.

Afgelopen zondag. De kinderen bij de nevendienst gingen aan het werk met heel spannend verhaal. Potifars vrouw maakte het voor Jozef heel moeilijk om eerlijk te blijven. Volgens de dominee hadden de tieners (die er niet waren) het kennelijk niet door. Als ze het geweten hadden, waren ze er vast geweest!

In de kerk hoorden we verder over het feest dat er in de hemel is als een zondaar zich bekeert (Lukas 15: 7, 10). Het feest ook dat je in je hart meemaakt als je door God gevonden wordt. De gelijkenissen van het verloren schaap en de verloren penning gaan over ons! Tenzij we onszelf al rechtvaardig vinden natuurlijk…

Wat heeft onze Heer Jezus Zijn best gedaan om ons te vinden. Alles had Hij ervoor over. Zelfs Zijn leven!

Komende zondag. Zondag komen we Jozef weer tegen met de kinderen van de nevendienst (Genesis 41:1-27). Mensen dromen vaak. Angst-dromen. Hoopvolle dromen. Net als koning Farao. Hij is er (natuurlijk) van in de war. Jozef wordt ervoor uit de gevangenis gehaald. En dan kondigt hij een reformatie aan… Een kleintje maar, alleen in en om Egypte, maar toch! God wijst de weg door 7 goede en 7 slechte jaren. En als koning farao daar nu eens naar luistert, komt het goed.

De echte grote Reformatie moet nog komen, zo lezen we verder in 2Tessalonicenzen 1: de openbaring van onze Heer Jezus uit de hemel (vs.7). Dat is ook een ‘droom’ die werkelijkheid gaat worden. God wijst ons de weg. En als wij nu eens luisteren, komt het goed met ons.

Omzien naar elkaar. We leven mee met onze zieken: mw. M. Goud-Rijsdijk, mw. A. Goud en dhr. J. Sluimer. Ook aan alle andere mensen die het moeilijk hebben denken we in onze gebeden. En natuurlijk vergeet u niet om af en toe een bezoekje of een kaartje of een ander blijk van medeleven ‘te doen’?

Boekenmarkt. Zaterdag 5 november 2016 staat de Boekenbus “Stap in de wereld van boeken”, ’s morgens weer op het Kerkplein. De Sint en Piet boeken liggen voor een kleine prijs gereed naast alle andere genres. Geopend van 9.00 uur tot 11.30u.De opbrengst komt ten goede aan onze kerk. Informatie www.kerkmaasdam.nl/activiteiten/boekenmarkt.

Rommelmarkt. Voor de a.s. Winter-Rommelmarkt zoeken we nog mensen die op vrijdag 11 november willen helpen met de opbouw vanaf 13.30u en mensen zaterdag de 12e willen helpen met het opruimen om 12 uur. Opgave graag via elfjesnel@gmail.com of bel 6764169.

High Tea WorldServants. Zaterdag 5 november organiseert Jor-WorldServants voor het Project naar Nicaragua. Van 14:00–16:30u bent u welkom in De Hoeksteen, kerkplein 2 Puttershoek. Prijzen: Volwassenen €15,00, Kinderen t/m 12 jaar €7,50. VOL=VOL! Opgeven vóór 1 november bij Ilona Preesman (6764597 of info@jorworldservants.nl). Graag vermelden met hoeveel (kinderen) u komt.

Agenda. 28/10 Ophaalochtend Winter-Rommelmarkt, 10.00 Bijbelkring ’t Huys te Hoecke, 10.15 vrouwengesprekskring, 19.30 catechese, 20.30 jeugdsoos; 31/10 19.00 ouderlingen, 20.00

moderamen; 2/11 10.00-12.00 inloophuis gezamenlijke kerken Puttershoek en Maasdam in de RK kerk, 19.45 vrouwengesprekskring; 3/11 10.00-11.30 inloopochtend ‘Achter de Plataan’, 19.00 belijdeniscatechese; 4/11 19.30 catechese, 20.30 jeugdsoos; 5/11 9.00 Boekenbus, 14:00 High Tea WorldServants Puttershoek.

Tot slot. Ongetwijfeld wist u het, maar ik zeg het nog maar een keer. Als u mij door de week wilt spreken kan dat ook door na de middag even naar de kerk te komen. Ik ben vrijwel elke doordeweekse namiddag wel een uurtje in de kerk. Een afspraak maken is dan niet nodig.

Hartelijke groet, ds. Johan Prosman

Dit bericht is geplaatst in Aktueel. Bookmark de permalink.