Zondag 25 september 2016, 10.00uur, Ds. J. Prosman, Heilig Avondmaal

 

Bloemen. Zondag gingen de bloemen met een hartelijke groet van ons allemaal naar mw. Thea Mailij.

Afgelopen zondag. Het was goed om weer in de kerk te zijn! Heerlijk ook om als dominee eens gewoon in de kerkbank te zitten. We hebben Gods woord goed gehoord (Galaten 1: 1-12). Het gaat allereerst om het evangelie: God vertrouwen, niet om de regels en tradities. Die kunnen af en toe veranderen naar gelang de omstandigheden. Maar vertrouwen, geloven in Gods reddende zorg is onopgeefbaar. Zonde is vooral wantrouwen. Mensen verzinnen er veel te vaak van alles bij dat ze dan ook nog eens veel te vaak boven het evangelie zetten…

Komende zondag. Zondag mogen wij het Heilig Avondmaal weer vieren: ontmoeting met onze Heer, Die Zijn leven voor ons gaf… En juist daar bij Hem aan tafel mogen we als gemeente ook de gemeenschap ervaren met elkaar. Wij zijn immers het lichaam van Christus op aarde! Meer nog: rond het gedenken van Jezus’ lijden weten we ons verbonden met de kerk wereldwijd – juist ook met de vervolgde kerk zoals in Syrië. Daarvoor is onze collecte dan ook bestemd. Verenigd met heel de kerk en vooral met onze Heer Jezus Christus luisteren we naar Gods woord uit 1 Korinthe 11.

De nevendienst luistert verder naar de verhalen van Jakob en Ezau (Genesis 28:10-22). Jakob is op de vlucht voor Ezau. Weg van huis, maar niet weg van God. Want God laat zich juist zien als Jakob op de vlucht is. In een droom ziet hij engelen een ladder op en neer klimmen. En God spreekt hem moed in! …God gaat met je mee Jakob!

Omzien naar elkaar. Dhr. J. Sluimer is afgelopen weekend opgenomen in het ziekenhuis Dordtwijk (afd. 3C). We wensen hem van harte beterschap.

Onze gedachten en gebeden zijn ook voor alle andere zieken, eenzamen en mensen met verdriet!

JOR: Auto’s wassen voor World Servants. Zaterdag 24 september is het weer (alle!) auto’s wassen op het kerkplein van 9.00u t/m 16.00u! Met deze mooie actie kunt u uw bijdrage leveren aan de reis met met World Servants. Voor alleen de buitenkant bent u 7,50 euro kwijt, voor binnen- en buitenkant helpt u het World Servants Team met 12,50 euro verder op weg naar Nicaragua.

U mag ook helpen poetsen en wassen, koffie schenken, enz. stuur dan een mailtje naar info@jorworldservants.nl met daarin je naam, mailadres, telefoonnummer en wat je zou willen doen!

Fietspuzzeltocht. Het gezamenlijke jeugdwerk van de 5 kerken van Puttershoek en Maasdam organiseert zondagmiddag 25 september van 13.30-15.30 voor iedereen een fietspuzzeltocht: ‘zoek de overeenkomsten’. Start en afsluiting bij onze kerk.

Agenda. 23/9 20.30 catechese, 21.30 jeugdsoos; 24/9 09.00–16.00 Carwash voor World Servants; 25/9 13.30-15.30 fietspuzzeltocht gezamenlijk jeugdwerk; 26/9 19.00u gebedskring; 28/9 10.00-12.00 inloophuis gezamenlijke kerken Puttershoek en Maasdam in de RK kerk; 19.45u vrouwengesprekskring; 29/9 10.00-11.30 inloopochtend ‘Achter de Plataan’; 30/9 19.00 moderamen; 20.30 catechese, 21.30 jeugdsoos.

Tot slot. Hoe onze reis ook gaat, God gaat met ons mee. Laat Hem de weg wijzen, dan kom je uiteindelijk aan in het beloofde land!

Hartelijke groet, ds. Johan Prosman

Dit bericht is geplaatst in Aktueel. Bookmark de permalink.